Rotterdamse boekpresentatie over katholieke liefdadigheid

7 februari 2025
Artikel | | Nieuwsflits

De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten (CU) nam een opmerkelijk boek in ontvangst over de wortels van het Kansfonds. De naoorlogse geschiedenis van katholieke liefdadigheid. Kansfonds en de betekenis van omzien naar elkaar is geschreven door historicus Cees Willemsen. Als voormalig minister van armoedebeleid en participatie was Carola Schouten de aangewezen persoon om het boek in ontvangst te nemen.
Auteur Willemsen beschrijft knap hoe zorg voor Rotterdamse burgers in nood met de verkoop van loten de afgelopen decennia uitgroeide tot een landelijke goededoelenorganisatie: Kansfonds. In het boek klinkt door hoe Kansfonds waarden als barmhartigheid en compassie nog immer in een alledaags jasje weet te gieten. Willemsen promoveerde in 2022 in Nijmegen op een geschiedenis van uitgeverij SUN.
Kansfonds financiert nog steeds initiatieven die mensen in kwetsbare situaties hulp bieden. Het fonds onderzoekt ook oplossingen om armoede en dakloosheid uit Nederland te verbannen. Sommige vergrijzende kloosterordes en congregaties kiezen Kansfonds als vermogensbeheerder om hun goede werken te kunnen voortzetten.  
Het boek bevat een fraai essay van Erik Borgman, getiteld ‘Zielenroerselen’. Deze lekendominicaan en emeritus hoogleraar theologie aan Tilburg University schetst welke rol het katholiek sociaal denken speelde in de gedachtenvorming over caritas en meer in het bijzonder de ontwikkeling van Kansfonds.

Voor boekbestellingen klik hier